Eserlerinizi Bu Formülle Fiyatlandırın !

Eserlerinizi Bu Formülle Fiyatlandırın !

Sanat eserlerini fiyatlandırma, özellikle galerilerle çalışmaya başladıklarında ve sanat işlerini kurmaya başladıklarında, gelişmekte olan sanatçıların karşılaştığı en karmaşık görevlerden biridir. Sanat pazarlaması üzerine sanatla ilgili makaleler ve kitaplar okuyarak, uzmanların sanat eserinizin nasıl fiyatlandırılacağına ilişkin görüşlerinin farklılık gösterdiğini görmek kolaydır.

Bazı sanatçılar bazen duygularıyla fiyat verir. Sanat eserlerinin daha değerli görünmesini umarak, izleyicileri etkilemek için eserlerini pahalıya satarlar. Bazen bu işe yarar, ancak genellikle yalnızca koleksiyoncu naif olduğunda veya sanat eseri muhteşem olduğunda ve ciddi koleksiyonerlerin dikkatini çektiğinde.

Resminizin fiyatının, sanatınızın nasıl göründüğünden çok, sanat satan dünyadaki konumunuzu ve itibarınızı yansıttığını unutmayın. Koleksiyoncular tarafından nispeten bilinmiyorsanız ve çok fazla referansınız yoksa, yarışmalar kazanan veya galerilerde gösterilen sanatçılarla aynı fiyatları alamazsınız.

0.7, 0.8, 0.9, 1 ve üzeri katsayılar profesyonel ressamlar tarafından kullanılan katsayılardır. Örneğin Usta bir ressam için 60×80 cm=4800 cm kare tablonun fiyatı 4800 x 0,3= 1440 TL, bu ortalama değerdir.

 

Tablolarımıza Aşağıdaki Linklerden Göz Atabilirsiniz.

Yağlı Boya Tablolar

Hat Sanatı

Dokulu Dijital Baskı Tablolar

Etiketler: Yağlı Boya Tablolar Hakkında Yazı
Ağustos 23, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı